پیت ماس

پیت ماس

مشخصات پیت ماس

پیت ماس یک ماده آلی است که از تجزیه و بقایای خزه ای موسوم به اسفاگنیوم تولید می شود. PH پیت ماس معدن تولید کننده اکوپرم در محدوده 4.5-3.5 قرار دارد، به همین جهت یک محیط کاملاً استریل را ایجاد می کند که امکان رشد میکروبهای بیماری زا در آن وجود ندارد. خاک پیت ماس منبع غنی اسید هیومیک و مواد آلی است و پتانسیل بالایی در جذب و نگهداری آب و مایعات (20 برابر وزن خشک) دارد.

مزایای استفاده از پیت ماس

  • اصلاح بافت و ساختار خاک
  • اصلاح خاک های شور و قلیا
  • افزایش نگهداری آب در خاک
  • حفظ عناصر غذایی خاک
  • کمک به حلالیت مواد معدنی
  • نگهداری کود و جلوگیری از آبشویی

موارد بالا موجب حاصلخیزی بیولوژیکی خاک شده که سبب رشد و نمو بهتر گیاهان می شود. به همین منظور برای استفاده در کشاورزی، باغبانی، گلکاری، گلخانه ها و... بسیار مناسب است. پیت ماس ها یکی از بخش های مهم ترکیب خاک گلدان محسوب می شوند.

پیت ماس - کود ارگانیک

پیت ماس کود ارگانیک می باشد که به دلیل شرایط تولید (رطوبت بالا، محیط اسیدی، وجود مواد آلی، نبود اکسیژن و...) عاری از هرگونه میکروارگانیسم مضر و سموم بوده و به عنوان یک محیط کشت کاملاً استریل شناخته می شود. خاک پیت ماس خاصیت مقابله با عوامل بیماری زا را به صورت طبیعی در خود دارد که این باعث استفاده کمتر از سموم می شود و وجود اسیدهای آلی و خاصیت ضد قارچی خزه موجب تثبیت نیتروژن در هوای خاک و گرسنه نگه داشتن قارچ های پوسیده کننده ریشه گیاهان می شود.
علاوه بر این استفاده از پیت ماس باعث افزایش محصول و افزایش کیفیت محصول تولیدی نیز می شود. امروزه کشت محصول ارگانیک بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پس می توان با درصد اطمینان بالایی گفت که استفاده از پیت ماس هم به عنوان خاک گل و هم به عنوان کود طبیعی در تولید محصول، منجر به تولید محصول ارگانیک می شود.

فروش پیت ماس

فروش پیت ماس در ایران توسط شرکت های وارد کننده از کشورهایی مانند آلمان، کانادا، هلند و... صورت می گیرد زیرا منابع پیت ماس در ایران (اردبیل) به دلیل آلودگی قابل برداشت نیست. اما پیت ماس کشورهای فوق به دلیل مسافت زیادشان تا ایران پرهزینه است در حالی که پیت ماس روسیه به دلیل وجود منابع غنی این کشور و نزدیکی مسافت و کیفیت خوب آن، در بازار ایران مقرون به صرفه تر و مناسب تر می باشد.

قیمت پیت ماس

قیمت پیت ماس روسی در ایران نسبت به سایر پیت ماس های وارداتی مقرون به صرفه تر می باشد

پیت ماس خالص دو لیتری
پیت ماس مخلوط ویژه خاک گلدان
پیت ماس خالص 250 لیتری
صفحه اصلی